Belediye Sitesi
  • Haber Başlık : Yoğun kar yağışı ile karşı karşıyayız
  • Haber Konu : Yoğun kar yağışı ile karşı karşıyayız
  • Haber Tarih : 04.02.2023
  • Yazar : Admin
Haber Hakkında
Yoğun kar yağışı ile karşı karşıyayız. İlimiz genelinde etkili olan kar yağışı, ilçemizin coğrafi konumu nedeniyle daha fazla etkili olması ve ilçe merkezine 1 metre yüksek kesimlere 2 metreyi bulan bir tablo oluşmuştur.
Kar yağışının başladığı ilk andan itibaren, ana arterler başta olmak üzere ara sokakların da açılması için, gerek Belediye bünyemizde ki araçlar, gerekse de şahıslara ait araçları kiralama yöntemi ile büyük bir mücadele verdik ve vermeye devam ediyoruz. Kar yağışı sonrası fırtına ve -8 dereceleri bulan soğuklar sonucu oluşan buzlanma nedeniyle de, tuzlama aracımız çalışmalarını sürdürüyor.
Köy yollarımız ile alakalı Kaymakamlık ve İl Özel İdare koordinesinde ekipler çok yoğun bir mesai harcamaktadır. Köy yollarında oluşan kar kütleleri nedeniyle, bazen 10 metrelik bir yolun açılması dahi saatler almaktadır. Bu konuda vatandaşlarımızın bizi anlayacaklarını ümit ediyorum. Çok kısa bir zaman da tüm köy yollarının ulaşıma açmak üzere ekipler aralıksız çalışmalarını sürdürüyor.
Yarından itibaren, hafta boyunca yeni bir kar yağışı bekleniyor, bu konuda ki hazırlıklarımızı da yapıyoruz. Vatandaşlarımızın bu süreçte, çalışmalarımıza engel oluşturan, dar sokaklarda ve çarşı içinde araçlarını park etmemelerini rica ediyoruz.
Fotoğraf Fotoğraf Fotoğraf Fotoğraf
Hızlı Menü